Moda Uroda Zdrowie DIY Kuchnia Parenting

Jedzenie, które szkodzi Twojej cerze

Blogerka: justyna

Każdy marzy o gładkiej i pozbawionej niedoskonałości cerze. Wiele osób nieustannie o nią walczy, a mimo to nie potrafią osiągnąć zadowalających efektów. Warto pamiętać, że jej stan zależy nie tylko od kosmetyków i higieny, ale również od jedzenia.
Sprawdź jakie jedzenie może powodować niedoskonałości na Twojej cerze i zastanów się nad ograniczeniem ich w swojej diecie.

#1. Wysoko przetworzona żywność

Wysoko przetworzona żywność to między innymi chipsy, frytki, napoje gazowane i słodycze. Takie jedzenie zawiera mnóstwo sztucznych dodatków i konserwantów, które powodują szybki skok poziomu cukru we krwi, co w rezultacie powoduje zwiększoną produkcje sebum, zatykanie porów i szybsze starzenie się skóry.

#2. Kofeina

Napoje z kofeiną odwadniają organizm i wypłukują składniki odżywcze. Odwodniona i sucha skóra ułatwia powstawanie zmarszczek i skutkuje utratą blasku cery.

#3. Nabiał

Nabiał pochodzenia krowiego ma zły wpływ zwłaszcza na cerę trądzikową ze względu na zawartość m.in estrogenu, który może powodować wypryski.

#4. Przyprawy i produkty zawierające glutaminan sodu

Produkty zawierające glutaminan sodu są pozbawione składników odżywczych, a jeśli już jakieś zawierają to w minimalnych ilościach. Glutaminian sodu przyczynia się do drażnienia gruczołów łojowych i zwiększonego wydzielania sebum.

To nie jest koniec wpisu - przejdź na kolejną stronę.

Udostępnij na Facebooku!
REKLAMA

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego dzialania serwisu. Mozesz zablokowac pliki cookie w ustawieniach przegladarki. Wiecej informacji w Polityce Prywatnosci tej strony. OK