Moda Uroda Zdrowie DIY Kuchnia Parenting

7 ćwiczeń, które odmienią Twoje ciało w 4 tygodnie!

Blogerka: justyna

Jak osiągnąć zgrabne ciało w krótkim czasie? Spróbuj to osiągnąć razem z nami!
Przedstawiamy Wam 7 prostych ćwiczeń, które potrafią niesamowicie zmienić Wasz wygląd w 4 tygodnie. Nie musisz kupować karnetu na siłownię ani specjalnego sprzętu. Jedynie czego potrzebujesz to kawałek podłogi i 10 minut dziennie.

Plan na cztery tygodnie:

Tydzień 1

Wykonuj następujące ćwiczenia przez sześć dni:

2 min deski
1 min pompek
1 min uda i pośladki
1 min abs
1 min abs i pośladków;
1 min ćwiczenia na talię
2 min deski

Pomiędzy ćwiczeniami zrób 10-sekundową przerwę.

Tydzień 2

Zestawy rób naprzemiennie przez 6 dni.

Zestaw 1

3 min deski
3 min ABS
3 min uda i pośladki

Pomiędzy ćwiczeniami zrób 15-sekundową przerwę.

Zestaw 2

3 min ćwiczeń na talię
3 min pompek
3 min ABS i pośladki

Pomiędzy ćwiczeniami zrób 15-sekundową przerwę.

Tydzień 3: powtórz ćwiczenia z tygodnia 1.

Tydzień 4: powtórz zestaw z tygodnia 2.

Osoby, które wszystkie ćwiczenia potrafią zrobić poprawnie, mogą osiągnąć zadziwiające rezultaty w ciągu niecałego miesiąca. Jeżeli ćwiczysz już od dłuższego czasu, ale chciałabyś podjąć się tego wyzwania, zrób powyższe ćwiczenia podwójnie.

#1. Plank - deska

źródło: Brightside

Plank, czyli inaczej deska to statyczne ćwiczenie , które nie wymaga żadnych ruchów podczas jego wykonywania. Aby zrobić je prawidłowo musisz pamiętać o poprawnej pozycji. Pamiętaj o utrzymywaniu prostych pleców i o ułożeniu ciała w jednej linii. Przykład poprawnego wykonania jest widoczny na zdjęciu. Ćwiczenie głownie działa na mięśnie brzucha, pleców, ramion oraz pośladków.

Wyzwanie plank: Podejmij 30-dniowe wyzwanie PLANK i zobacz co się stanie!

#2. Prawidłowa pompka

źródło: Brightside

Jeżeli chcemy prawidłowo wykonać pompkę, zacznijmy od pozycji deski, a następnie podnieśmy swoje ciało za pomocą rąk. Tak samo jak przy pozycji deski musimy pamiętać aby nasze plecy, pośladki i nogi układały się w prostej linii. Następnie za pomocą mięśni ramion obniżmy swoje ciało tak, aby zbliżyć się do powierzchni podłogi. Kolejnym i ostatnim krokiem jest powrót do poprzedniej pozycji.

#3. Na uda i pośladki

źródło: Brightside

Zacznij ćwiczenie od pozycji przedstawionej na obrazku, podpierając się na rękach i kolanach. Kolejnym krokiem jest podniesienie jednej nogi, przy jednoczesnym utrzymaniu jej prosto w jednej linii z ciałem. W tym samym czasie podnieś rękę po przeciwnej stronie. Następnie powtórz ćwiczenie dla innej nogi i ręki.

#4. Przysiady

źródło: Brightside

Przysiady mają kilka zasad, o których musimy pamiętać, aby ćwiczenia dały nam wymarzone efekty. Ułóż stopy w tej samej linii co ramiona i oprzyj swoje ciało na piętach. Następnie zacznij wykonywanie ćwiczenia siadając na wyobrażonym krześle. Kolana i stopy powinny trzymać linię prostą. Wyciągnij swoje plecy do przodu. Aby utrzymać równowagę, ułóż ramiona przed siebie.
Wracając do pozycji wyjściowej pamiętaj, aby robić to powoli.

To nie jest koniec wpisu - przejdź na kolejną stronę.

Udostępnij na Facebooku!
REKLAMA

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego dzialania serwisu. Mozesz zablokowac pliki cookie w ustawieniach przegladarki. Wiecej informacji w Polityce Prywatnosci tej strony. OK