Moda Uroda Zdrowie DIY Kuchnia Parenting

10 roślin, które stworzą właściwy mikroklimat w Twoim domu

Blogerka: justyna

#6. Cyprysik

źródło: lathamsnursery.com

W Japonii Cyprysik jest uważany za święte drzewko. Ta wiecznie zielona roślina zapewnia odpowiednie nawilżenie, a także pomaga pozbyć się zanieczyszczeń. Kolejną zaletą Cyprysiku jest zdolność do łagodzenia objawów migreny i bólu głowy. Roślina uwielbia dużo cienia oraz regularne podlewanie.

#7. Sansewieria (wężownica)

źródło: bloemenbureauholland.nl

Roślina ta odświeża powietrze, produkuje ogromne ilości tlenu i neutralizuje szkodliwe opary. Nie wymaga częstego podlewania, ponieważ zatrzymuje wilgoć w swoich liściach.

#8. Figowiec, fikus

źródło: houzz.com

Fikus jest jedną z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Dostarcza wilgoci i tlenu, neutralizuje toksyny i wirusy unoszące się w powietrzu, a za pomocą szerokich liści zbiera kurz. Popularną odmianą tej rośliny jest Figowiec Benjamina, nazwany na cześć brytyjskiego botanika. Uważany jest on również za symbol stolicy Tajlandii, Bangkoku. Figowiec szybko rośnie, wymaga dużej przestrzeni, nie lubi przeciągów oraz nadmiernego podlewania.

#9. Cissus czworograniasty

źródło: guiadejardineria.com

Cissus czworograniasty, podobnie jak bluszcz, rosnąc kieruje się w stronę światła. Roślina ta osusza powietrze, stopniowo zapewniając wilgoć. Należy jednak pamiętać, że do rozkwitu potrzebuje ona dużo cienia i regularnego podlewania.

#10. Kalanchoe, żyworódka, płodnolist

źródło: wikipedia.org

Kalanchoe pochodzi z Madagaskaru. Roślina ta gromadzi wilgoć w swoich liściach i pomaga regulować klimat w mieszkaniu. Nie wymaga zbyt dużej ilości wody, ale do rozkwitu potrzebuje słońca.

Udostępnij na Facebooku!
REKLAMA

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego dzialania serwisu. Mozesz zablokowac pliki cookie w ustawieniach przegladarki. Wiecej informacji w Polityce Prywatnosci tej strony. OK