Moda Uroda Zdrowie DIY Kuchnia Parenting

10 roślin, które stworzą właściwy mikroklimat w Twoim domu

Blogerka: justyna

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z niesamowitych zdolności zwykłych roślin doniczkowych. Czy wiesz, że oczyszczają one powietrze z toksyn, stabilizują wilgotność i zapewniają tlen? Należy pamiętać, że właściwy mikroklimat w domu jest niezbędny dla zdrowia alergików oraz dzieci. Oto dziesięć niesamowitych roślin, które poprawią atmosferę w Twoim mieszkaniu.

#1. Skrzydłokwiat

źródło: idealnijdom.ru

Czasami nazywany jest "szczęściem kobiety" - istnieje przekonanie, że roślina ta przyniesie szczęście i miłość jej posiadaczom. Skrzydłokwiat zasysa nadmiar wilgoci i niszczy zarodniki pleśni. Należy utrzymywać ją w temperaturze około 18°C.

#2. Kawowiec

źródło: hortygirl.com

Spośród 100 różnych odmian tej rośliny, do hodowli zwykle wybierany jest arabski lub kongijski krzew kawowy, który dostarcza kawę rodzaju Arabica lub Robusta. Należy pamiętać, że ich pełny rozkwit trwa nawet do sześciu lat - najlepiej zaopatrzyć się w już dorosłą roślinę. Kawowiec do rozwoju potrzebuje dużej ilości wody i cienia. Rośliny te absorbują nadmiar wilgoci, a w czasie rozkwitu wypełniają powietrze pięknym, tropikalnym zapachem.

#3. Mirt zwyczajny

źródło: ostirke.ru

Mirt jest symbolem pokoju i przyjemności. W przeszłości uważano tę roślinę za świętą. Wierzono, że mogła ona zapewnić wieczną młodość, a podróżnym dodać energii. Dziś natomiast wiemy, że przywraca ona zdrowy mikroklimat w domu, a wytwarzane przez jej liście i kwiaty związki - fitoncydy, pomagają zabić zarazki utrzymujące się w powietrzu.

#4. Wawrzyn

źródło: toptopiary.co.uk

Wawrzyn od dawna jest symbolem chwały, zwycięstwa i majestatu. Jest to roślina subtropikalna, dlatego też uwielbia wilgotne powietrze, cień i dużą ilość ciepłej wody. Absorbując wilgoć z powietrza, pomaga ona stworzyć odpowiedni mikroklimat w domu. Co więcej, liście wawrzynu mogą być suszone i wykorzystywane w kuchni.

#5. Cytryna zwyczajna

źródło: houzz.com

Kiedy rozkwita, powietrze napełnia się wspaniałym cytrusowym zapachem. Roślina absorbuje nadmiar wilgoci, a jej liście dostarczają ogromną liczbę substancji leczniczych. Drzewo cytryny uwielbia słońce, regularne podlewanie i suchą glebę.

To nie jest koniec wpisu - przejdź na kolejną stronę.

Udostępnij na Facebooku!
REKLAMA

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego dzialania serwisu. Mozesz zablokowac pliki cookie w ustawieniach przegladarki. Wiecej informacji w Polityce Prywatnosci tej strony. OK